Polička – město s bohatou historií a krásným okolím

Polička je malebné město nacházející se v Pardubickém kraji, které se pyšní bohatou historií a krásným okolím.

Historie města

Historie města sahá až do 13. století, kdy zde byla založena osada. V průběhu staletí se město rozvíjelo a stalo se významným centrem obchodu a řemesel. V 16. století bylo město opevněno a v době třicetileté války bylo několikrát dobyto a vypleněno. V 18. století se město stalo centrem textilního průmyslu a v 19. století byla založena zdejší továrna na porcelán, která se stala známou po celém světě.

Krásy okolí

Okolí města je plné krásných přírodních scenérií a turistických atrakcí. Nedaleko města se nachází přírodní park Žďárské vrchy, který je ideálním místem pro turistiku, cykloturistiku a lyžování. V okolí města se také nachází mnoho historických památek, jako například zámek Nové Hrady nebo klášter Žďár nad Sázavou, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Slavnosti a akce v Poličce

V Poličce se každoročně konají různé slavnosti a akce, které přitahují mnoho návštěvníků. Mezi nejvýznamnější akce patří například Poličská pouť, která se koná každý rok v srpnu a je spojena s tradičními lidovými zvyky a řemesly. Další oblíbenou akcí je Poličský jarmark, který se koná v září a nabízí mnoho stánků s tradičními výrobky a řemesly.

Polička je tedy městem s bohatou historií a krásným okolím, které nabízí mnoho možností pro turistiku a relaxaci. Pokud se chystáte na výlet do Pardubického kraje, určitě nezapomeňte navštívit toto malebné město.

Statni-svatek.cz